KONCEPT PORUCHY AUTISTICKÉHO SPEKTRA (PAS)

Navštívily jste už různé odborníky a zkusily nespočet metod, avšak bez žádoucích výsledků? 

Koncept PAS představuje osvědčené postupy k dosažení žádoucího efektu terapie.

image

VZNIK KONCEPTU PAS

K vypracování Konceptu PAS (poruch autistického spektra) vedla autora konceptu, Jána Hurtíka životní událost, kdy jeho synovi diagnostikovali: Aspergerův syndrom, ADHD, dysgrafii a další dys~. 

Spolupráce s renomovanými dětskými psychology a různými odborníky přinesla jen částečně zlepšení stavu navzdory vynaloženému velkému úsilí a nemalým finančním prostředkům.

Jediným dalším logickým krokem bylo jít za hranice běžných psychoterapeutických metod a standardně užívaných postupů.

Autor se roky intenzivně věnoval hledání a rozvoji efektivních metod léčby. 
Avšak dostupné klasické metody nevedly k žádoucím výsledkům. Alternativní metody také nepřinesly zásadní změnu. Pomoc přišla nečekaně až formou inspirace

V průběhu studia na Vysoké vojenské pedagogické škole v Bratislavě Ján Hurtík úzce spolupracoval s uznávaným odborníkem na ontogenetickou (vývojovou) psychologii       plk. doc. PhDr. Josefem Markem, CSc., který sám pečoval o dceru s dětskou mozkovou obrnou (DMO).

V důsledku DMO byla jeho dcera roky imobilní. Navzdory vážnému postižení nervového systému ji Josef Marek dokázal doslova postavit na nohy a začlenit do společnosti tak, že vystudovala vysokou školu a pracuje.

Přístupem svého učitele se Ján Hurtík inspiroval a sestavil vlastní postupy terapie  Koncept PAS, který konečně vedl k žádoucímu efektu.

Autor nadále Koncept PAS zdokonaloval a postupně úspěšně aplikoval ve své pozdější terapeutické praxi. 

Z Konceptu PAS se tak stal osvědčený a přínosný nástroj vedení terapie s viditelnými výsledky pro klienty.

image

ROZVOJ  KONCEPTU PAS

Koncept PAS se díky dosahovaným výsledkům stal východiskovou platformou pro vytvoření účinného terapeutického systému Integrální systémové terapie.

Důležitou součástí Konceptu PAS je nutriční terapie – nutriční intervence, speciální výživový program vycházející z klinických studií.

Největší pokroky dosahují klienti využitím NeuroGrafiky  doprovodní metody k realizaci žádoucích změn, která čerpá z NeuroGestalt terapie a z poznatků neuro-výzkumu a projektivní techniky BoGoban.

Při práci s dětmi jsou neocenitelné přístupy artepsychoterapieArtefiletika a Arteterapie.


Přínosným pro klienty se ukázala aplikace odborné části celostní medicíny, provozovaná zkušenými lékaři a terapeuty.


Obzvláště dobře funguje nasazení homeopatických linií pro jednotlivé diagnózy (ADHD/ADD | Aspergera | vývojové dysfázie | holistického mozku | poruchy sociální inteligence aj.) a prostředků pro výživu mozku, posílení a celkovou harmonizaci nervové soustavy z TČM.


V rámci kompenzačních behaviorálních opatření pro klienty vytváříme soubory cviků na míru, pro pravidelné praktikování relaxačních cvičení a meditačních technik.

Výsledky každé terapie zlepšují opakované a dlouhodobé pobyty v přírodě.


Koncept PAS vznikl jako syntéza klasické a celostní medicíny, filozofie, psychologie, psychosomatiky, tělesně orientovaných terapeutických technik a umění.“

— Ján Hurtík

image

PŘÍNOS KONCEPTU PAS

Pro zabezpečení maximálního přínosu terapie je vhodná spolupráce s vašimi ošetřujícími lékaři, zejména kvůli správnému stanovení diagnózy a ověření efektu terapie.



Díky interdisciplinárnímu propojení umožňuje Koncept PAS dosáhnout žádoucího efektu terapie a to začlenit děti s diagnózou PAS do společnosti a pozitivně ovlivnit fungování celé rodiny – rychlejší a jednodušší cestou.



Další přínosy Konceptu PAS:

● zvýšení vlastní sebehodnoty

● rozvoj empatie a komunikace 

● posílení duševních sil jako prevence psychického a/nebo sociálního selhání

● rozvoj prosociálních aktivit jako pozitivní prevence psychických a sociálních poruch

● snížení pravděpodobnosti vzniku nebo dalšího rozvoje psychopatologií / sociopatologií
 

„V Centru IST Koncept PAS s úspěchem užíváme a rozvíjíme. Přispěl k zlepšení stavu a kvality života již mnoha klientů. Pro klienty je dobře uchopitelný a aplikovatelný.“ 

— Ján Hurtík